Kupiłaś pięknie pachnące, oryginalne perfumy znanej marki. Użyłaś ich raz, drugi, trzeci… I cały czas wydaje Ci się, że ich trwałość jest zbyt niska. Czyżby ktoś sprzedał Ci podróbkę? Niekoniecznie. Może powinnaś dokładniej zastanowić się nad tym, jak używać perfumy. Poprawne ich nanoszenie w odpowiednie miejsce oraz zaaplikowanie odpowiedniej ilości pachnącego kosmetyku to bowiem absolutny klucz do sukcesu. Jeśli nigdy wcześniej powyższe kwestie Cię nie zastanawiały, przeczytaj poniższy tekst i rozwiej wszystkie swoje wątpliwości.

Jak używać perfum męskich i damskich – poradnik

Pierwszy i zarazem najważniejszy punkt tego poradnika: omawiane pachnące preparaty nanosimy zawsze na skórę czystą i suchą. Jeśli mamy skórę z tendencją do przesuszania się, wtedy wcześniej możemy na nią nanieść utrwalający zapach podkład w formie olejku, kremu czy balsamu bezzapachowego. Użytkownicy o skórze tłustej mogą spokojnie pominąć ten krok. Dlaczego takie działanie jest kluczowe przy omawianiu zagadnienia: jak skutecznie używać perfumy? Ano dlatego, że tłuszcze, w tym sebum, świetnie pomagają w zachowaniu i podbiciu zapachów.

A gdzie psikać perfumy, jakie miejsca na ciele są do tego najlepsze? Są to wszystkie te punkty na ciele, w których naczynia krwionośne zlokalizowane są płytko pod skórą i jest ich tam dużo. Pulsująca krew dobrze oddaje ciepło. A to sprawia, że skóra i zapachy dobrze się ze sobą łączą. Jeśli więc nie wiesz, gdzie się psikać perfumami, podpowiadamy: idealne miejsca to przeguby dłoni, szyja, zgięcia łokci, dekolt, kark oraz rowek między piersiami. Mitem jest to, że doskonałym miejscem jest to zlokalizowane za uszami. Skóra za uszami bowiem dość szybko się nadmiernie przetłuszcza, a to zauważalnie zmienia zapach perfum, spłaszcza ich piękną woń.

Czy są jeszcze inne punkty, w których odpowiedź na pytanie: gdzie nakładać perfumy, będzie bardzo pozytywna? Oczywiście. Są to chociażby włosy. Te świeżo umyte szamponem oraz dokładnie wcześniej wysuszone świetnie wchłoną i przez długi czas będą oddawały zapachy. Często pytanie też o to czy nanosić perfumy na ubrania. Sprawa jest prosta: materiały stosunkowo krótko utrzymują zapach kosmetyku. Nie musimy się więc skupiać na ich perfumowaniu, choć delikatne muśnięcie ich pachnidłem absolutnie nie zaszkodzi.

Teraz ostatnia rada dotycząca tego jak się prawidłowo perfumować. Zanim naciśniemy na przycisk uwalniający zapach, oddalmy buteleczkę na odległość około 10-15 centymetrów od ciała. Miejsc z zapachem nie pocierajmy, pozwólmy się kosmetykowi samodzielnie wchłonąć.