Twarde i przesuszone skórki wokół paznokci to zmora wielu osób. Nie tylko odbierają urody dłoniom, które są wizytówką zadbanych kobiet i mężczyzn, ale też potrafią być bardzo bolesne, przez co utrudniają wykonywanie codziennych obowiązków i obniżają komfort życia. Jak sobie z nimi poradzić? Nie musisz od razu udawać się do drogerii lub apteki, aby zakupić drogie kosmetyki czy inne preparaty. Na początku możesz zastosować domowe sposoby, które również przynoszą dobre rezultaty. Poznaj nasze propozycje!

Domowe sposoby na wysuszone skórki

Piękne paznokcie bez zadzierających się i suchych skórek to marzenie większości osób. Niestety mają one skłonności do rogowacenia się, na co wpływ mają zarówno czynniki zewnętrzne, takie jak warunki atmosferyczne czy detergenty, jak i niedobory niektórych witamin. Aby poradzić sobie z tym nieestetycznym problemem, należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie nawilżenie tych obszarów ciała. Konieczne jest więc regularne stosowanie kremów i balsamów do rąk – produkty stosowane na noc mogą mieć gęstą i bogatą w składniki odżywcze konsystencję. Doskonałe efekty przynoszą oleje – na przykład rycynowy, oliwa z oliwek czy kokosowy. Posiadają one w składzie wiele cennych witamin, takich jak A,C,F czy E, które mają właściwości naprawcze. Należy wcierać je w paznokcie i ich okolice kilka razy dziennie, aby po krótkim czasie zauważyć pierwsze efekty. Innym sposobem na walkę z suchymi skórkami są płukanki. Można przygotować je na bazie sody oczyszczonej lub cytryny, która dodatkowo ma właściwości zmiękczające. Wystarczy zachować proporcje 1:1 z wodą i moczyć ręce w przygotowanym roztworze 15 minut kilka razy w tygodniu.

Jak zadbać o suche skórki?

Dobre efekty w walce z suchymi skórkami przynosi maseczka z siemienia lnianego. Ma ono właściwości przeciwzapalne i regenerujące oraz przynosi ulgę skórze skłonnej do zaczerwienień i wyprysków. Aby przygotować maseczkę, wystarczy zmieszać 3 łyżki siemienia lnianego z wrzątkiem oraz poczekać aż mieszanina przestygnie i stanie się kleista. Następnie wystarczy nałożyć ją na dłonie na około 15 minut.  Innym skutecznym i mało inwazyjnym sposobem na poradzenie sobie z suchymi skórkami jest po prostu ich regularne usuwanie. Można to robić na kilka sposobów – na przykład za pomocą cążków kosmetycznych lub specjalnej frezarki do paznokci. Przed ich wycinaniem, dobrze jest zadbać o zmiękczenie skóry. Wystarczy zamoczyć dłonie w ciepłej wodzie na kilka minut, dzięki czemu skórki będą o wiele łatwiejsze do usunięcia.

Ochrona profesjonalna

Dobrze jest uzupełnić kuracje profesjonalnymi preparatami do pielęgnacji skórek i paznokci. Takie produkty dostarcza polski producent lakierów do paznokci i innych środków potrzebnych do kompleksowej ochrony, pielęgnacji i stylizacji – Victoria Vynn.