Organizujesz okrągłą rocznicę ślubu, na którą chcesz zaprosić rodzinę i przyjaciół? A może zbliża się data innej ważnej imprezy i zastanawiasz się, jak ją zorganizować? Większe spotkania w gronie bliskich osób nie muszą oznaczać całych dni w kuchni, spędzonych na gotowaniu. Coraz częściej wykorzystuje się catering na imprezy plenerowe i domówki, dzięki któremu organizatorzy mogą skupić się wyłącznie na zabawie. Co warto wiedzieć o takim rozwiązaniu?

Dlaczego warto zdecydować się na catering?

Wiadomo, że domowy rosół i ręcznie robione pierogi to dania, za którymi każdy przepada. Jednak na specjalną okoliczność menu musi być znacznie bogatsze – kilka rodzajów mięs, szeroki wybór sałatek i przystawek. Do tego szarlotka, sernik, makowiec albo inny deser, który przypadnie gościom do gustu. Przygotowań jest naprawdę sporo, co może zająć kilka dni. Ogromnym wyzwaniem jest gotowanie dla kilku osób – o wiele więcej stresu towarzyszy nam więc, jeżeli planujemy imprezę na kilkanaście lub kilkadziesiąt osób. Nic dziwnego, że takie rodzinne spotkania kojarzą się ze zmęczeniem, wyczerpaniem psychicznym i frustracją. Jednak wcale imprezy nie muszą tak wyglądać. Wystarczy jedynie skorzystać z gotowego rozwiązania. Firmy cateringowe oferują bogate menu, które zaspokoi gusta wszystkich gości – mogą to być zarówno propozycje tradycyjnej kuchni polskiej, jak i zagranicznej.

Zalety cateringu 

Mogłoby się wydawać, że zamówienie cateringu na imprezę plenerową lub domową jest ogromnym wydatkiem. To nie do końca prawda. Gotując posiłki w domu trzeba wziąć pod uwagę kupienie wszystkich składników w supermarkecie – a nie po cenach hurtowych, jak to często ma miejsce w przypadku profesjonalnych firm cateringowych. Dodatkowo gaz do gotowania i prąd do pieczenia, a nawet wyszukane poprawy, które poprawią smak kosztują – i to nie mało. Nie licząc już swojego czasu, który można by poświecić na coś innego.

Jednak najważniejszą zaletą cateringu jest wygoda. Spotkanie rodzinne to okazja do świętowania, a nie do zaprzątania sobie głowy niekończącymi się obowiązkami. Nierzadko firma dostarcza tez jednorazowe sztućce i talerze, więc nie trzeba się przejmować dosłownie niczym. Pozostaje ładnie się ubrać i wyruszyć na spotkanie z bliskim. Brzmi doskonale!