Czym są słodkości wspomniane w tytule? Mają one formę słodkiego, chrupiącego wafelka uformowanego w kształt przypominający rogalik. Podstawowymi składnikami służącymi do ich wykonania są cukier, mąka, olej sezamowy oraz wanilia. I, oczywiście, sama wróżba napisana na małym kawałku papieru. Chińskie ciastka z wróżbą mogą kryć w sobie chińskie przysłowia, szczęśliwe liczby czy ogólne przepowiednie dotyczące naszego życia. Podpowiadamy, jak przygotować ten nietypowy deser

Prosty przepis na ciasteczka z wróżbą

By zaskoczyć gości nietypowymi słodkościami, potrzebujesz kupić:

  • średniej wielkości jaja – cztery sztuki
  • mąkę pszenną – sześćset gram
  • olej sezamowy (ewentualnie rzepakowy) – dwie duże łyżki
  • letnią wodę – 3 duże łyżki
  • cynamon – dużą szczyptę
  • wanilię – dużą szczyptę
  • wróżby na karteczkach – ilość dopasowana do ilości ciasteczek, które przygotujesz.

Jak zrobić ciastka z wróżbami? Instrukcja krok po kroku wygląda następująco. Po pierwsze: połącz ze sobą osobno składniki mokre i osobno suche. Wymieszaj je dokładnie, a następnie oba zestawy umieść w jednej misce i wymieszaj do jednolitego połączenia. Ciasto ma być miękkie i elastyczne, nie powinno kleić się do dłoni, za to musi się dać swobodnie rozwałkowywać.

Masę rozwałkuj na cienki placek i wytnij w niej okrągłe kształty (na przykład używając dużego kieliszka bądź wąskiej szklanki literatki 100 ml. Z każdego takiego kółka powstanie jedno ciastko z wróżbą. Wąskie paski papieru z wróżbami zwiń w małe ruloniki i połóż po jednym na każdym okrągłym placuszku. Następnie sklej sklej stasto tak, jakbyś sklejał małe pierożki w kształcie rogalików.

Ostatni krok, jaki przewiduje przepis na ciastka z wróżbami, to upieczenie ich w piekarniku nagrzanym do temperatury 170 stopni. By deser był gotowy, potrzebuje przebywać w piekarniku około 20 minut. Po tym czasie powinien mieć twardą skórkę i lekko złoty kolor.

Tak przygotowana słodkość sprawdzi się jako ciastka z wróżbą na wesele, Boże Narodzenie czy imprezę dla dzieci.